Jaką Zmywarkę Kupić?

Na rynku zmywarek dostępnych jest bardzo wiele urządzeń różniących się parametrami oraz oferowanymi funkcjami. Ze względu na ich dużą liczbę, długie i skomplikowane nazwy, a także na pierwszy rzut oka niewielkie różnice pomiędzy poszczególnymi modelami w danej serii ciężko jest wybrać zmywarkę dopasowaną do własnych potrzeb.

W tym artykule zamieściliśmy kilka wskazówek i porad, które pozwolą Ci zorientować się na rynku i znaleźć urządzenie odpowiadające Twoim potrzebom bez marnowania większej ilości czasu i pieniędzy niż jest to konieczne.

Pierwszą rzeczą na którą chcę Cię uczulić jest zwracanie uwagi na szczegóły. Różnica jednej litery lub cyfry w nazwie modelu zmywarki może oznaczać jej inny kolor, wersję (wolnostojącą / do zabudowy) lub że będzie to zupełnie inna zmywarka.

Przejdź bezpośrednio do rankingu zmywarek, klikając tutaj. Jeżeli jednak chcesz uzyskać bardziej szczegółowe informacje w temacie wyboru zmywarki zachęcamy do czytania dalej.

Zmywarka do Zabudowy lub Wolnostojąca

Zasadniczą kwestią od której należy zacząć poszukiwania odpowiedniej zmywarki jest określenie jakiego typu urządzenie będziemy potrzebować – większość zmywarek występuje w dwóch wersjach: wolnostojącej oraz do zabudowy. W zależności od sposobu urządzenia kuchni na tym etapie wybieramy odpowiedni rodzaj zmywarki.

Rozmiar – Zmywarka 60, 55 czy 45 cm?

Standardowo zmywarki mają 85 centymetrów wysokości i od 55 do 60 cm głębokości. W zależności od pojemności zmywarki zmienia się natomiast jej szerokość – stąd też w ofercie producentów możemy znaleźć urządzenia o szerokości 45, 55 oraz 60 centymetrów.

Pojemność – Ilość kompletów mytych jednorazowo

Pojemność zmywarki określa się jako ilość kompletów naczyń jakie zmieścimy do jednorazowego mycia.  Komplet oznacza to wszystko co jedna osoba może potrzebować do zjedzenia posiłku tj.: talerz głęboki, talerz płytki, talerzyk deserowy, filiżankę, szklankę, kieliszek do wina oraz sztućce: widelec, nóż, łyżkę i łyżeczkę.

Jak można przypuszczać zmywarka o szerokości 45cm pomieści mniej kompletów naczyń niż zmywarka o szerokości 60cm. Modele o szerokości 45 centymetrów mieszczą zazwyczaj od 7 do 10 kompletów, zaś model o szerokości 60 centymetrów są w stanie pomieścić od 12 do nawet 15 kompletów naczyń.

To jaką pojemność zmywarki potrzebujesz zależeć będzie od liczby osób w domu, tego jak często jesz oraz  ile zestawów talerzy i sztućców posiadasz. Dla osób mieszkających w pojedynkę lub par zazwyczaj w zupełności wystarczy zmywarka 45cm, zaś dla kilku osobowych rodzin lepszym wyborem będą modele o szerokości 60cm.

Kolor

Większość modeli zmywarek dostępna jest w kolorach czarnym, białym, szarym lub metalicznym szarym. Niektórzy z producentów sprzedają wszystkie modele w tej samej cenie niezależnie od wybranego koloru, jednak w większości przypadku należy spodziewać się wyższej ceny przy wyborze zmywarki w innym kolorze niż biały.

Hałas

Wielu producentów zmywarek reklamuje swoje produkty jako c

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
W Górę